Atklāta kampaņa “Droši par veselību!”

Latvijas Reto slimību alianse stratēģiskās jomas projekta “Veselība – mūsu cilvēktiesības” ietvaros, kas norit ar EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” atbalstu, 2023.gada 30.janvārī uzsāka Reto slimību dienas 2023 informatīvo kampaņu cilvēku ar retām slimībām atbalstam “Droši par veselību!”.

Sākot no februāra, visa mēneša garumā Alianse informēs par pacientu tiesībām un pienākumiem, iepazīstinās ar reto slimību pacientu pieredzes stāstiem, lai veicinātu iekļaujošas sabiedrības veidošanos, dalīsies ar Eiropas Reto slimību organizācijas EURORDIS infografikām un materiāliem par retajām slimībām. 21. februārī notiks akcija “TakeOver Tuesday”, kad Alianses aktivitātes tiks iekļautas EURORDIS digitālajos medijos un kampaņa “Droši par veselību!” izskanēs Eiropas mērogā. Savukārt Reto slimību dienas 2023 kampaņas noslēgumā 28. februārī kopā ar nozares pārstāvjiem rīkosim diskusiju “Reti izaicinoša dzīve”.

Retās slimības ir dzīvību apdraudošas, hroniski novājinošas, reti sastopamas un ar augstu sarežģītības pakāpi. Eiropā slimību uzskata par retu, ja tā skar ne vairāk kā 1 no 2000 cilvēkiem. 2022. gada nogalē Latvijas Reto slimību reģistrā bija iekļauts 15 001 iedzīvotājs ar 1473 dažādām reto slimību diagnozēm.

“Neatkarīgi no slimības diagnozes un tās sastopamības biežuma, ikvienam ir tiesības uz atbalstu, vienlīdzīgu veselības aprūpi un pacientu tiesību ievērošanu,” atklājot kampaņu, atzīmē Alianses valdes priekšsēdētājs Juris Beikmanis.

Kampaņas “Droši par veselību!” vēstneši ir juriste, Saeimas priekšsēdētāja kundze Kristīne Smiltēna,  kinorežisors Jānis Streičs, dziedātāja PATRISHA un biedrība “Ādažu Pingvīni”, kas pauž savu atbalstu Latvijas bērniem un pieaugušajiem ar retām slimībām video uzrunu formātā, veicinot veselības aprūpes pieejamību un aicinot izjust aukstu ziemas peldi, kas salīdzināma ar pirmo šoku, kad ārsts paziņo cilvēkam un viņa tuviniekiem par retas slimības diagnozi.

Informatīvo kampaņu Alianse uzsāk ar sociālo tīklu izaicinājumu, izplatot biedrības “Ādažu Pingvīni” ziemas peldi, un aicina ikvienu, kam veselība ļauj un, rūpīgi izvērtējot savas fiziskās iespējas, sarīkot ziemas peldi kopā ar domubiedriem un tuviniekiem, nofilmēt vai nofotografēt sevi izaicinājuma laikā, ievietot to sociālajos tīklos, atzīmējot @retasslimibas.lv un liekot tēmturus #DrošiParVeselību, #retasslimibas.

Sekot līdzi mūsu aktivitātēm var arī sociālajos tīklos:

https://www.facebook.com/retasslimibas.lv

https://instagram.com/retasslimibas.lv

Reto slimību dienas 2023 informatīvo kampaņu atbalsta:

Islande, Lihtenšteina un Norvēģija ar EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Kampaņas satura autors ir Latvijas Reto slimību alianse.

Papildu informācija:

Ieva Plūme

Projekta “Veselība – mūsu cilvēktiesības” vadītāja

+371 26720675

alianse@retasslimibas.lv