Informācija bēgļiem

Arvien vairāk cilvēku interesējas par atbalsta saņemšanu un sniegšanu cilvēkiem ar retām slimībām pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Informējam, ka visa palīdzības koordinēšana no Latvijas notiek caur šo resursu: https://ukraine-latvia.com/ vai palidziukrainai.lv, kur ukraiņu, latviešu, krievu un angļu valodās iespējams iepazīties ar aktuālo informāciju un pieteikties palīdzības sniegšanai un saņemšanai. Visām palīdzības kravām, t.sk. medikamentiem un medicīnas precēm, jānodrošina konvojs, kā arī Latvijas iedzīvotāji ir aicināti nedoties pašiem uz Poliju un Ukrainu, lai neradītu haosu pie robežas un neapgrūtinātu bēgļu nonākšanu drošībā. Aicinām piedalīties koordinētās palīdzības akcijās!

Informācija par veselības aprūpes pakalpojumiem Ukrainas pilsoņiem ukraiņu, latviešu un angļu valodās pieejama šeit: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/veselibas-aprupes-pakalpojumi-ukrainas-pilsoniem

Informācija, kur meklēt palīdzību cilvēkiem ar retām slimībām no Ukrainas: EURORDIS. Dažādām retajām slimībām palīdzību starptautiskā mērogā koordinē katras retās slimības Eiropas līmeņa organizācija (federācija) ar dalīborganizāciju atbalstu katrā valstī. Eiropas dalībvalstu nacionālās alianses apkopo informāciju un iespēju robežās palīdz sakoordinēt pacientus ar ārstiem citās valstīs. Ja nepieciešama palīdzība, lūdzu, dodiet ziņu!

PAPILDINĀTS 16.03.2022.: Izveidota vienota lapa visai informācijai par Eiropas References tīkliem https://www.erncare4ua.com/. Eiropas References tīkli apvieno ekselences centrus dažādu retu un sarežģītu slimību ārstēšanā, kas palīdz nodrošināt profesionālu palīdzību cilvēkiem ar retām slimībām visā Eiropā. Vairāk par Latvijas dalību ERN lasi šeit.

Pagaidām nav informācijas, kur vērsties Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem, kas bēg no ekonomiskās krīzes agresoru valstīs.

Cilvēkiem ar Eiropas Savienības valstu pilsonībām veselības aprūpes pakalpojumi dalībvalstīs pieejami caur Pārrobežu veselības aprūpes direktīvas piedāvāto regulējumu. Lūdzu sazinieties ar Nacionālo kontaktpunktu.

Aicinām būt iecietīgiem un saprotošiem vienam pret otru!