Izaicinājumu spēle un mācību materiāls “Pacientu tiesības un pienākumi”

Projekta “Veselība – mūsu cilvēktiesības” ietvaros Latvijas Reto slimību alianse izveidojusi izglītojošu nodarbību – Izaicinājumu spēli “Pacientu tiesības un pienākumi” un laidusi klajā tāda paša nosaukuma mācību materiālu. Tajā apkopota informācija, kas būs noderīga pacientiem, viņu tuviniekiem un ārstniecības personām, lai atvieglotu situācijas, kas var rasties, saņemot veselības aprūpes pakalpojumus. Balstoties uz gadījumu izspēli, tiesību pārkāpumu izvērtēšanas treniņu un rīcības algoritmu pacienta tiesību pārkāpuma gadījumā, ikviens interesents varēs gūt priekšstatu par to, kā rīkoties vajadzības gadījumā. Mācību materiāls ir iecerēts kā papildinājums Latvijas Reto slimību alianses interaktīvajām nodarbībām un pacientu tiesību izspēlēm, kas notiks tiešsaistē un klātienē, tostarp, Latvijas reģionos. Pirmā Izaicinājuma spēle ar skatītāju dalību tiek rīkota Sarunu festivālā “Lampa” š.g. 10.jūnijā plkst. 18:30 uz Skatuves SPULDZE, Cēsīs.

Apmācību saturs veidots, balstoties pieredzē, ko Latvijas Reto slimību alianse uzkrājusi, konsultējot un atbalstot cilvēkus ar retām slimībām un viņu tuviniekus. Izaicinājumu spēles un mācību materiāla “Pacientu tiesības un pienākumi” autori ir Marta Augucēviča, Juris Beikmanis, Ieva Plūme, Sanita Siņica.

Izaicinājumu spēle un mācību materiāls “Pacientu tiesības un pienākumi” ir izveidots ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu kā EEZ un Norvēģijas grantu programmas “Aktīvo iedzīvotāju fonds” iniciatīva. Par pasākumu saturu ir atbildīga Latvijas Reto slimību alianse.

Mācību materiālu var lejuplādēt šeit: https://retasslimibas.lv/noderiga-informacija/resursi/