#30miljoniiemeslu

EIROPĀ IR 30 MILJONI CILVĒKU AR RETU SLIMĪBU, KURU NĀKOTNE IR ATKARĪGA NO POLITIKAS VEIDOTĀJU TŪLĪTĒJAS RĪCĪBAS. Latvijā ir ap 100 tūkstoši cilvēku ar retām slimībām. Ikviens cilvēks ar retu slimību ir iemesls Eiropai izveidot rīcības plānu reto slimību jomā, līdz 2030. gadam panākot to, ka neviens nav atstāts novārtā.

EURORDIS – Eiropas Reto slimību organizācija

Zinātnes atklājumu, kā arī ES un nacionālo valstu centienu rezultātā ir panākts ievērojams progress, tomēr aizvien ir daudz cilvēku ar retām slimībām, kuru vajadzības nav apmierinātas un kuriem nav vienlīdzīgas pieejas diagnostikai, ārstēšanai un aprūpei, tādējādi atstumjot viņus no sabiedrības. Uzzini vairāk par kampaņu šeit. Faktu lapa latviešu valodā pieejama šeit.

Mums nepieciešama kopīga Eiropas rīcība reto slimību jomā, lai līdz 2030. gadam:

  • Izbeigtu cilvēku mirstību no retām slimībām agrā vecumā;
  • uzlabotu dzīves kvalitāti cilvēkiem, kas dzīvo ar retu slimību;
  • Nodrošinātu, ka Eiropa ir globālais līderis reto slimību inovāciju jomā.

Šobrīd Eiropas līmenī nav visaptverošu pasākumu reto slimību jomā, un politika neiet kopsolī ar jaunākajām tehnoloģijām. Pievienojieties EURORDIS un reto slimību kopienai kampaņā #30miljoniiemeslu #30millionreasons, lai izstrādātu jaunu ES rīcības plānu reto slimību jomā, kas līdz 2030. gadam panāktu, ka neviens netiek atstāts novārtā.

Pievieno savu iemeslu, kāpēc Eiropai vajadzīgs jauns, kopīgs plāns reto slimību jomā!

#30millionreasons #retasslimibas #rarediseases

Izlasi vēlreiz 8 rekomendācijas reto slimību jomā, ko sagatavojuši vairāk kā 250 reto slimību eksperti no Eiropas un citām valstīm RARE2030 projekta ietvaros.